21 maja 2024

Obozy tematyczne – anime dla dzieci

Obozy są czymś, na co rodzice chętnie posyłają swoje dzieci w okresie wakacji. W końcu jest to świetna okazja, żeby młodsza i starsza młodzież, a nawet uczniowie niższych klas, spędzili wolny czas pod opieką kogoś innego niż prawni opiekunowie, podczas gdy rodzice będą mogli cieszyć się kilkunastoma dniami spokoju w domu. Nie wolno zapomnieć o przyjaźniach, które tworzą się na koloniach i obozach, a które później ciągną się przez długie lata.

Na przestrzeni ostatnich lat wśród obozowego środowiska wykształciła się tendencja, by tworzyć obozy tematyczne, co jeszcze bardziej przyciąga uczestników. Jednym z takich tematów są obozy anime.

Czym jest anime?

Anime to pochodzące z Japonii kreskówki i filmy animowane o specyficznej dla tego kraju kresce i animacji. Anime oczywiście same w sobie zawierają mnóstwo gatunków, jest ich właściwie tyle, co zwykłych filmów, od komedii romantycznych, przez fantasy, kryminały, na horrorach kończąc, a pomiędzy jest jeszcze niezliczone może możliwości.
Fani anime są już obecnie na całym świecie, nie wszyscy mogą zdawać sobie z tego sprawę, ale nawet w Polsce w latach 80 i 90 w telewizji puszczane było anime, chociażby takie tytuły jak Czarodziejka z księżyca czy Kapitan Tsubasa, oczywiście, emitowane z polskim lektorem bądź dubbingiem. Obecnie istnieje wiele portali streamingowych, na których można obejrzeć seriale i filmy anime z oryginalnym, japońskim dźwiękiem, z dodatkiem polskich napisów.
Nic więc dziwnego, że z czasem musiały powstać tematyczne obozy anime.

Na czym polegają obozy anime?

Są to kolonie, na których dzieci i nastolatkowie mogą poznać grupę osób o tych samych zainteresowaniach, poprzebierać się w swoje ulubione postacie, podszkolić warsztat artystyczny, zapoznać z kulturą Japonii i nie tylko.
Mimo że japońska popkultura przenikła już w pewnym stopniu do Europy, to nie zawsze na co dzień, można spotkać osobę, czy to w szkole, czy na uczelni, która interesuje się anime w takim samym stopniu. Jednak na obozach są tylko ludzie, dla których jest to hobby, któremu poświęcają czas.
Obozy tematyczne to również świetny sposób na naukę nowych rzeczy, w zależności od danej oferty, każdy uczestnik wróci do domu z jakąś nową umiejętnością i oczywiście, nową grupą znajomych.

Oferty, które proponuje serwis Kogis

  • Obóz rysunkowy anime i manga nad jeziorem — jest to obóz przeznaczony dla osób w wieku od 10 do 15 roku życia. Znajduje się nad jeziorem w miejscowości Ostrzyce. Uczestnicy dzieleni są na małe, kameralne grupy, dzięki czemu zacieśnianie więzi jest łatwiejsze. Jak sama nazwa wskazuje, jest to obóz dla osób, które rysują i chciałyby poprawić swój warsztat. Oferowane są szkolenia z rysunku oraz rysowanie mangi, która ma swoje zasady. Pensjonat posiada ogród i mieści się tuż nad jeziorem.
  • Obóz otaku dla młodzieży — otaku to nazwa na osoby, które interesują się anime, ale też kulturą Japonii. Ta przewiduje starszych uczestników, 16-20 lat, wymagana jest już znajomość tematyki, która pozwoli na zostanie obozowym mistrzem otaku, a tym samym na prowadzenie przyszłych wydarzeń o tej tematyce.
  • Obóz azjatycki na Kaszubach — przeznaczony dla grupy wiekowej 10-14 lat. Jego uczestnicy będą mieli możliwość z zapoznaniem się z kulturą krajów azjatyckich, takich jak Korea, Japonia i Chiny.
  • Japońska przygoda — ta zachęcająca nazwa kierowana jest do osób w wieku od 9 do 14 lat. Tematyką jest tu nie tylko anime, ale też japońska muzyka tzw. jpop.
  • Obóz artystyczny — dla artystów od 12 do 16 lat. Prowadzone kreatywne zajęcia dla chętnych, co ważne, bo jak wiadomo, na wakacjach nie zawsze ma się ochotę na czynne spędzanie czasu, są także opcje dla „leniwych”. Organizowana wycieczka do Mielna oraz pobyt w aqua parku. Obóz nosi nazwę „Japonia i Korea w sztuce”, więc wiele możliwości na podniesienie swoich umiejętności, ale także wiedzy w tej dziedzinie.

Z całością ofert zapoznać się można pod linkiem: https://www.kogis.pl

Copyright © All rights reserved.